Családegyház » ÉLETVÉDELEM » ÉLETVÉDŐ HÍREK »

Hetedik nap

SZERESD AZ ÉLETET! HETEDIK NAP


Imaszándék

Hogy a fogantatással induló magzati életek törvényes védelemben részesüljenek, és szeretetteljes fogadtatásban legyen részük.

Imádságok: Miatyánk, 3 Üdvözlégy, Dicsőség

Elmélkedés

Ma azokat a gyermekeket gyászoljuk, akiknek az abortusz oltotta ki az életét. Imádságban emlékezünk meg azokról, akik az abortusz utóhatásaitól szenvednek. Imádkozunk, hogy az édesanyjuk méhében lévő magzatgyermekek újra törvényes védelemben részesüljenek, és jóvátételként penitenciát vállalunk a világban elkövetett abortuszokért.

Szent II. János Pál pápa Evangelium vitae (Az élet evangéliuma) című enciklikájában azt mondta: „Minden keresztény közösségből, csoportból vagy társulásból, minden családból, s minden egyes hívő szívéből – a megszokott és külön ezért mondott imádságokban – szálljon föl Istenhez, az élet Teremtőjéhez és szerelmeséhez a buzgó kérés” (EV 100).

Szíveinkből fakadjon fel ez a könyörgés ma és minden nap, egészen addig, amíg minden embert a törvényes védelem meg nem illet és szeretettel nem fogad.

Cselekvés
(Válassz egyet.)

1. Tartózkodj valamelyik étkezéstől.

2. Ajánljuk fel az „Ima az életért” fohászt minden olyan magzatért, akinek az élete veszélyben van.

Ima az Életért
Mindenek Atyja és teremtője, te ékesítetted fel ragyogással és szépséggel az egész teremtést, és a te képedre és hasonlatosságodra formálod az emberi életet.
Add, hogy tisztelet ébredjen szíveinkben alkotásod iránt, és újítsd meg népedben a készséget, hogy gondozza és megóvja értékes ajándékodat, az Életet.
Add meg nekünk ezt a mi Urunk, Jézus Krisztus, a te Fiad által, Aki veled él és uralkodik a Szentlélekkel egységében, Isten mindörökkön örökké. Ámen

3. A mai imaszándékért ajánlj fel valami olyan áldozatot, imát vagy bűnbánati cselekedetet, amire hívást érezel.

+1 lépés:
A híreket figyelve és a címlapokat olvasva gyakran érezzük magunkat tehetetlennek az emberi élet iránti tisztelet szívszorító hiányával szemben. Amikor az erőfeszítéseinket kicsinek érezzük, fontos, hogy emlékezzünk arra, hogy a kultúra megváltoztatása olyan megtérési folyamat, amely a saját szívünkben kezdődik. Ez magában foglalja a hajlandóságot arra, hogy a Szentlélek útmutatást adjon, és a vágyat, hogy közel kerüljünk Jézushoz, az öröm és a szeretet forrásához. Minden kis lépésed számít!

4. Keress egy nyugodt, csendes helyet és imádkozd el az abortuszra ítélt magzat keresztútját.

5. Hallottál már a Váratlan élet (Unplanned) című filmről? Az azonos című önéletrajzi regényből készült alkotás arról szól, hogy Abby Johnson hogyan vált elkötelezett életvédővé. Abby az amerikai Planned Parenthood abortuszklinika legfiatalabb igazgatójaként 22 ezer abortuszban működött közre, és maga is elvetetett két gyermeket.

A szinkronizált film megrendítő, őszinte, ugyanakkor reményteli. Segít, hogy ítélkezés nélkül, tényekre támaszkodva tudj a témáról beszélgetni, a megfogant élet védelmében.

Ha barátaid, ismerőseid, osztályod vagy közösséged részére szeretnéd levetíteni, tied lehet a mozikban is vetíthető verzió. A honlapon ehhez konkrét segítséget kapsz a „Vetítés szervezése lépésről lépésre” pontban. A „Vezérfonal a beszélgetéshez” pontban pedig útmutatást találsz a vetítés utáni beszélgetés levezetéséhez.

6. Olvastad már a Bioetikai útmutató fiataloknak című füzetet?

A Pápai Életvédő Akadémia megbízásából a párizsi Jérôme Lejeune Alapítvány által készített, fiataloknak szóló Bioetikai útmutató az emberi élettel kapcsolatos nehéz bioetikai kérdésekben segít eligazodni. A kis füzet kilenc témakört ismertet tudományos tényszerűséggel, de közérthetően: az abortusztól a mesterséges megtermékenyítési eljárásokon át az eutanáziáig, a preimplantációs diagnosztikától az őssejtkutatáson át a genderideológiáig. Nem elvont problémákat tárgyal, hanem olyan bioetikai kérdéseket világít meg, amelyekben a mai fiatal felnőtteknek felelős döntéseket kell hozniuk.

Ez a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Családügyi Bizottságának kezdeményezése. A „9 nap az életért” kilenced („9 Days for Life”) anyagát adaptáltuk és az USCCB engedélyével használjuk. Copyright © 2023, Amerikai Egyesült Államok Katolikus Püspöki Konferenciája (USCCB), Washington, D.C.

A közzétett szöveg részben vagy egészben történő felhasználása kizárólag forrásmegjelöléssel engedélyezett.