FERENC PÁPA KATEKÉZISE: KAPCSOLATBAN LEHETÜNK A SZENTEKKEL ÉS ELHUNYT SZERETTEINKKEL!

2022. február 7.

Február 2-án, folytatva a Szent Józsefről szóló katekéziseit, a Szentatya a szentek közösségének értelméről elmélkedett a VI. Pál teremben tartott általános kihallgatáson.

Mindannyiunknak szüksége van barátokra; mindannyiunknak szüksége van érdemi kapcsolatokra, melyek segítenek megküzdeni az élettel. Jézusnak is voltak barátai, és emberi tapasztalatának legdöntőbb pillanataiban hozzájuk fordult. Az Egyház történetében van néhány állandó tényező, mely végigkíséri a hívő közösséget: mindenekelőtt az a mély szeretet és az a roppant erős kötelék, amelyet az Egyház mindig is érzett Mária, Isten anyja és a mi anyánk iránt. De az a különleges tisztelet és szeretet is, amellyel Szent Józsefet illette. Végül is Isten rábízta a legdrágább dolgokat, amivel rendelkezik: a Fiát, Jézust és Szűz Máriát. Mindig a szentek közösségének köszönhetjük, hogy közel érezzük magunkhoz a szenteket, akik a pártfogóink, például a nevünk miatt, a templom miatt, amelyhez tartozunk, a hely miatt, ahol élünk, és így tovább, akár a személyes tiszteletünk miatt. És ennek a bizalomnak kell mindig vezetnie bennünket, amikor hozzájuk fordulunk életünk döntő pillanataiban. Ez nem valami varázslat, nem babona, hanem a szentek iránti tisztelet; egyszerűen csak beszélgetés egy testvérünkkel, nővérünkkel, aki Isten előtt áll, aki igaz életet, szent életet, példamutató életet élt, és most Isten előtt áll.

A teljes katekézis fordítása elérhető ITT.

Kép: Vatican.va

Forrás: Magyar Kurír