Ferenc pápa katekézise: Szívünk mélyén szeretjük-e az Egyházat olyannak, amilyen?

2022. február 17.

Február 16-án a Szentatya a Szent József alakjának szentelt katekézissorozatának utolsó állomásához érkezett: Szent Józsefről mint az Egyház védőszentjéről, mennyei pártfogójáról elmélkedett. Rámutatott, hogy a védtelenek őrzése, óvása, védelme, a törődés velük, a gondoskodás róluk tipikusan keresztény magatartás, s így mindannyian József feladatának folytatói vagyunk.

Jézus, Mária és József bizonyos értelemben az Egyház első kis csoportja. Jézus, aki ember és Isten; Mária, az első tanítvány és anya; és József, az őr. És nekünk is „mindig fel kell tennünk magunknak a kérdést, hogy teljes erőnkkel védelmezzük-e Jézust és Máriát, akik titokzatosan a mi felelősségünkre, gondoskodásunkra, oltalmunkra vannak bízva” (Patris corde, 5). És itt látjuk a keresztény hivatás egyik nagyon szép elemét: őrzés. Őrizni az életet, őrizni az emberi fejlődést, őrizni az emberi elmét, őrizni az emberi szívet, őrizni az emberi munkát. A keresztény – mondhatjuk – olyan, mint Szent József: őriznie kell. Kereszténynek lenni nemcsak azt jelenti, hogy befogadjuk a hitet, megvalljuk a hitet, hanem azt is, hogy őrizzük az életet, óvjuk a saját életünket, mások életét, az Egyház életét.

A teljes katekézis fordítása ITT érhető el.

Kép: Vatican.va

Forrás: Magyar Kurír