Ferenc Pápa új katekézis-sorozatot kezdett Szent Józsefről: a lényegre tanít minket

2021. november 18.

Ferenc pápa a Mikeás könyvéből felolvasott szakasz után így kezdte katekézisét: Boldog IX. Piusz 1870. december 8-án hirdette ki Szent Józsefet az egyetemes egyház védőszentjévé. 150 évvel a jeles esemény után most egy különleges Szent József-évet tartunk. Patris corde – kezdetű apostoli levelemben összegyűjtöttem alakjának főbb jellemzőit. Ma, jobban mint valaha, ebben a globális válságtól szenvedő világunkban támaszunk, vigasztalónk és vezetőnk lehet Szent József. Ezért döntöttem úgy, hogy katekézis-sorozatot szentelek neki, mely reményeim szerint segíthet abban, hogy elmélyítsük példáját és tanúságtételét. Az elkövetkező hetekben tehát Szent Józsefről fogunk beszélni.

József, aki názáreti ács volt és bízott Isten tervében, melyet fiatal jegyesének és neki szánt, ma is emlékezteti az egyházat, hogy arra figyeljen, amit a világ szándékosan figyelmen kívül hagy. Ma József ezt tanítja nekünk: „Ne azt a sok dolgot nézd, amit a világ dicsér! Nézd a sarkokat, az árnyékokat, a perifériákat, amit a világ nem akar!” József a lényegre irányítja tekintetünket, amit mások nem tartanak sokra. Ebben az értelemben a lényeg tanítómestere: rávezet, hogy türelmesen kell megvizsgálnunk, fölfedeznünk és értékelnünk azt, ami igazán számít.

A teljes híradás elérhető ITT.

Az első  katekézis fordítása elérhető ITT.

Forrás: www.vaticannews.va

Kép forrása: www.vaticannews.va