Családegyház » ÉLETVÉDELEM » LETÖLTHETŐ ANYAGOK »

KATOLIKUS „LOMBIK”?

Az asszisztált reprodukciós eljárások etikai megítélése igen érzékeny téma, mert az élet továbbadásával és az emberi méltósággal kapcsolatos. Sokan érintettek benne: orvosok és munkatársaik, biológusok, és legfőképpen ma minden ötödik házaspár Magyarországon.

Az Egyház a mesterséges reprodukciós eljárásokat nem azért kérdőjelezi meg, mert mesterségesek, hanem az emberi személy eredete, test-lélek volta miatt. A reprodukció helyett az istenképű ember esetében a prokreációt hirdeti. Az emberi utódnemzés nem választható szét a személyességtől: annak folyamatában nem pusztán ivarsejtek egyesülnek, hanem két ember teste és lelke is. Vagyis az emberi utódnemzés lelki folyamat is, amit a technika nem tud pótolni.

Dr. Csépányi Gábor előadása az alábbi PDF dokumentumban érhető el.

Családegyház

Kép: unsplash.com