Szent Gianna Beretta Molla – Pietro Molla: Szerelmes levelek

Szent Gianna Beretta Molla és férje Pietro Molla szentségi házasságban megélt mindennapi életükkel tettek tanúságot az evangélium csodás értékeiről.

A keresztény házas hivatás nagyságát és szépségét tükrözik a jegyességük és a házasságuk alatt egymásnak írt szerelmes leveleik. A könyvben olyan értékek jelennek meg, mint a hűség, a szüzesség, az egymásért hozott áldozatok, melyeket a mai kor igyekszik elavultnak feltüntetni.

A modern kor szentjei szembesítenek bennünket azzal az igazsággal, hogy a nagy jellem, és az erényes élet a hétköznapok egyszerűségéből sarjad ki, és növekszik hatalmassá, akárcsak az evangéliumi mustármag. Szent II. János Pál pápa rávilágít, hogy ez az ember, ez a test és lélek, anyag és szellem egységét alkotó “ember az egyház útja” (Redemptor hominis 14.) a szentség felé.

A könyv megrendelhető ITT.

Kép forrása: www.janospalintezet.hu