Családegyház » Aktuális »

VÁLASZD AZ ÉLETET! – ORSZÁGOS ÉLETVÉDŐ NAP SZEGEDEN

2024. szeptember 23.

Az MKPK Családügyi Bizottsága idén Szegeden, a Katolikus Házban (6720 Szeged, Dugonics tér 12.) rendezi meg az országos életvédő napot 2024. november 23-án, szombaton a Szeged-Csanádi Egyházmegye Pasztorális Helynökségével együttműködve.

Az életvédő nap célja, hogy fórumot teremtsen azok számára, akik lelkipásztorként, pedagógusként, hitoktatóként, plébániai munkatársként vagy önkéntesként fontosnak tartják az élet védelmét, és ehhez saját környezetükben aktívan hozzá is kívánnak járulni. Az ő munkájukat, kezdeményezéseiket szeretnénk előadásokkal, jó példák, tapasztalatok bemutatásával és megosztásával bátorítani és segíteni.

A részvétel ingyenes és regisztrációhoz kötött. A résztvevőknek a szünetekben frissítőt és szendvicsebédet biztosítunk. A regisztrációt érkezési sorrendben tudjuk elfogadni, kérjük, mindenki egyénileg regisztráljon! Tisztelettel kérjük, hogy részvételi szándékukat mielőbb, de legkésőbb november 15-ig jelezzék az alábbi elektronikus regisztrációs felületen:

JELENTKEZÉSI ŰRLAP

Letölthető plakátok:
Válaszd az életet! Országos Életvédő Nap
Válaszd az életet! program

További információ a programmal kapcsolatban:

„…minden, az igazságra és jóságra őszintén nyitott ember – minden bizonytalanság ellenére és nehézség közepette – az értelem fényénél és a kegyelem titokzatos hatása alatt elérkezhet oda, hogy elfogadja a szívébe írt természetes erkölcsi törvényt,[6] mely szerint az emberi élet értéke kezdetétől a végéig szent, s elismerve minden emberi lény elemi jogait ezen alapvető értékekhez, tiszteletben tartsa azokat. E jog elismerésén alapszik minden emberi életközösség és maga a társadalom is. E jogot különlegesen is védenie és támogatnia kell azoknak, akik hisznek Krisztusban, emlékezvén a II. Vatikáni Zsinat által megfogalmazott csodálatos igazságra: „Isten Fia ugyanis megtestesülésével bizonyos módon minden emberrel eggyé lett”[7]. Mert a megtestesülésben az ember számára nemcsak Isten végtelen szeretete mutatkozik meg, aki „úgy szerette a világot, hogy egyszülött Fiát adta oda”,[8] hanem minden egyes ember páratlan értéke is. (EVANGELIUM VITAE)

Kép: Pexels