A CSALÁDOK X. VILÁGTALÁLKOZÓJA FELÉ

2022. június 1.

Júniusban lesz Rómában a családok tizedik világtalálkozója, melynek témája: „A családi szeretet: hivatás és az életszentség útja.” A világtalálkozó célja természetesen nem lehet csupán az, hogy ismét szép dolgokat mondjunk vagy halljunk a családi életről. Mondani ugyanis sok mindent lehet, de a lényeg végső soron az élet. Ebből a szempontból kiindulva érdemes a hivatalos imádságot elolvasni. Az imádság nagyon konkrét: az életről, a kapott kegyelemről és a nehézségekről is szó van benne. „Add, Urunk, hogy minden család meg tudja élni életszentségre való hivatását az Egyházban…”

Miről beszélünk? Mi a család hivatása? Életről, és elsősorban lelki életről van szó: arról, hogy a keresztény élet megélhető a családban, vagyis, hogy az általános keresztény élet megvalósulhat és megtestesülhet a családi életben? (…)

Jean-Yves Brachet OP a 27. Családkongresszuson elhangzott előadása teljes terjedelmében olvasható a csatolt, letölthető dokumentumban.

Családegyház

Fotó: Semegi József