Családegyház » Aktuális »

Felkészítő katekézisek a CSALÁDOK X. VILÁGTALÁLKOZÓJÁRA (Róma, 2022. június 22–26.): V. KATEKÉZIS

2022. május 25.

APÁK ÉS ANYÁK

Az életszentséghez vezető út, melyen egy apa és egy anya elindul, az egymás iránti szeretetük növekedésén és a gyermekeik iránt tanúsított szereteten keresztül vezet. Gyönyörű és erőteljes a meghívás arra, hogy apává és anyává váljunk. Ez a meghívás arra szól, hogy megosszuk Istennel az életadó szeretet erejét, testben és lélekben egyaránt. Ez olyan hívás, mely egész életünkön át tart és minden körülmények között megmarad. Egy férfi és egy nő szerelme mindig gyümölcsöző, még akkor is, ha nincsenek gyermekeik, vagy amikor már a szülők megöregedtek. A házastársak ugyanis mindig képesek életet adni Isten gyermekeinek.

Családegyház

A katekézis teljes szövege az alábbi oldalon érhető el: https://csaladegyhaz.hu/felkeszito-katekezisek-a-csaladok-x-vilagtalalkozojara/