AZ ÉLETET AJÁNDÉKOZÓ ISTEN MUNKATÁRSAIKÉNT – MARTON ZSOLT ELŐADÁSA AZ I. ANNA–JOACHIM-KONFERENCIÁN

2022. november 24.

A meddő párok segítésével és a prevenció lehetőségeivel foglalkozott az I. Anna–Joachim-konferencia, amelyet november 17–18-án az Apor Vilmos Katolikus Főiskola szervezésében tartottak meg az intézmény budapesti campusán. A rendezvényen Marton Zsolt váci megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) Családügyi Bizottságának elnöke tartott nyitóelőadást videoüzenet formájában.

“A Katolikus Egyház együttérző a gyermektelenség fájdalmát hordozó házaspárok iránt. Ha visszamegyünk a teremtéstörténethez azt olvassuk, hogy a teremtő Isten megáldotta az első emberpárt és azt mondta nekik: „Szaporodjatok, sokasodjatok, töltsétek be a földet…”. Vagyis Istennek nem akarata a terméketlenség. Isten eredeti terve szerint az ember, a házaspár termékeny, képes arra, hogy az életet ajándékozó Isten munkatársaként tovább adja az életet. Mit tehet akkor a házaspár, ha valamilyen oknál fogva mégsem érkezik meg a várva várt gyermek? Milyen szempontok alapján válasszon utat, megoldást, amikor a gyermektelenség keresztjét hordozza? Milyen útmutatást ad az Egyház? A Katolikus Egyház érti, hogy a terméketlenség vagy akár a nehezített termékenység szenvedés, vagyis kereszt a házaspárok számára! Azon túl, hogy együttérez a gyermektelen házaspárokkal, szeretné konkrétan is segíteni őket abban, hogy – amennyiben a házaspár meddőségi nehézségeit okozó orvosi problémákat sikerül meggyógyítani – átélhessék az életadás csodáját.”

Forrás: Váci Egyházmegye, Magyar Kurír

Kép: Magyar Kurír/Lambert Attila