ÉLETVÉDŐ KÉPZÉS INDULT FIATALOKNAK KAPOSFÜREDEN

2022. november 24.

„Kilenc hónap – egy tanév” címmel életvédő képzés indult 2022. november 20-án a kaposfüredi Szent Őrangyalok Plébánián a FÉSZ támogatásával. A kurzust Udvardy Márton, Udvardyné Dr. Tóth Lilla (a Kaposvári Egyházmegye életvédő referensei) és Pisztora Ferenc családreferens atya szervezi.

A képzés során a tizenévesek közelebbről is megismerkedhetnek az élet csodájával, a magzati fejlődés bámulatos részletgazdagságával és az abortusz körül kialakult társadalmi nézetekkel. Szó lesz az abortusz folyamatáról, annak jogi aspektusairól, testi és lelki következményeiről. A fiatalok megismerkedhetnek a Családvédelmi Szolgálatok munkájával is, de a szeretetben és méltóságban megélt párkapcsolat fontossága és az örökbefogadás is része a tematikának. A felkért szakemberek interaktív feladatokon, kommunikációs gyakorlatokon keresztül mutatják be az érdeklődőknek az életvédelem különböző területeit.

Forrás: www.joppe.hu

Kép: Kaposvári Egyházmegye – Kling Márk