Családszervezetek az Egyház és a közjó szolgálatában

Angelo Bagnasco bíboros, az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsának (CCEE) elnöke és Vincenzo Bassi, a Katolikus Családszervezetek Európai Szövetsége (FAFCE) elnöke aláírásával Egyetértési Memorandum született a két szervezet között, mely hivatalossá teszi a már létező együttműködést.

„Lelkipásztorok és családok együtt kapnak meghívást – erősítette meg Bagnasco bíboros – Európa új evangelizációjára: az egység az, ami Istenhez vonzza az embereket. Ez pedig az egység jele. A szekularizáció és zuhanó születésszámok jelentette kihívásokkal szembenézve sürgető szükség van arra, hogy elkerüljük a kishitűséget, és inkább az ingujjunkat felgyűrve, együtt álljunk bele a munkába.” A FAFCE küldetése a maga részéről kettős: egyrészt európai szinten képviseli a családokat, mint a közélet „főszereplőit”, akiknek különleges felelőssége „a társadalom átalakítása” (Szent II. János Pál Familiaris Consortio kezdetű apostoli buzdítása, 1981., no. 44.), feladata továbbá a családegyesületek ösztönzése és a családi hálózatok népszerűsítése a különböző országok katolikus egyházaival és az Apostoli Szentszékkel való együttműködés szellemében. A CCEE-vel történő együttműködés ezen célok érdekében valósul meg.

A sajtóközlemény és a Memorandum teljes szövege a csatolt PDF dokumentumokban olvasható.

Dokumentum 1.

Dokumentum 2.

Kép forrása: https://www.fafce.org