Laikusok a jövő egyházában

A XX-XXI. század katolikus egyházának egyik legjellemzőbb vonása a felelős és tudatos laikus keresztények számának és minőségének növekedése.

A Priscilla és Aquila, Oneziforusz és Lydia, valamint Szent Pál többi munkatársának nyomába lépő világiakról egy alkalommal John Henry Newman bíborost is megkérdezték, aki az anekdota szerint ezt válaszolta: „Hát, elég bénán néznénk ki nélkülük.”

Mint ismert, a II. Vatikáni Zsinat után az egyház komolyabb figyelmet fordított a világi keresztényekre, akik mind az egyházon belül (mint munkatársak), mind azon kívül (mint önkéntes aktivisták) főszerepet vállalnak az evangelizációban, mely korábban szinte kizárólag a papok feladatának számított. A világiak – teológiai és gyakorlati okból egyaránt – az Evangélium élő tanúiként a XXI. századi egyházat és a világot szolgálva döntő szerepet fognak játszani.

Forrás: egyhaz2030.hu