DEÁKVÁRON MUTATOTT BE SZENTMISÉT SZENT CSALÁD VASÁRNAPJÁN MARTON ZSOLT PÜSPÖK

2023. december 18.

Marton Zsolt váci megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) Családügyi Bizottságának elnöke december 31-én, Szent Család vasárnapján a vác-deákvári Jézus Szíve templomban mutatott be szentmisét, amelyet a Mária Rádió közvetített, és amelyen Biegun Stanislaw SDS koncelebrált. Szentbeszédében a főpásztor egymás meghallgatásának fontosságáról és a szenvedés értékéről beszélt.

A Szent Család tagjai pártfogóink és példaképeink külön-külön és együtt is, emlékeztetnek saját családunkra, amely egyházi életünknek és a társadalomnak is alapsejtje – mondta bevezetőjében Marton Zsolt püspök.

A Szent Család rendkívüli és hétköznapi egyszerre. Példaképként tekinthet rájuk minden család – kezdte szentbeszédét a főpásztor. A Katolikus Egyház Katekizmusát (KEK) idézve utalt arra, hogy a názáreti rejtett élet mindenki számára lehetővé teszi, hogy a leghétköznapibb dolgokban is közösségben legyen Jézussal.

A teljes híradás elérhető ITT.

Forrás: Magyar Kurír/Váci Egyházmegye

Fotó: Magyar Kurír/Váci Egyházmegye