ÉLETVÉDŐ HETEK KEZDŐDTEK ZALAEGERSZEGEN

2024. február 9.

A Szombathelyi Egyházmegyében is elindult február 14-én, szerdán a 40 nap az Életért mozgalom 2024-es tavaszi kampánya, amelynek célja, hogy ima, böjt és békés jelenlét révén hívja fel a figyelmet arra, hogy az élet a fogantatással kezdődik.

Zalaegerszegen február 14. és március 24. között több időpontban imádságos alkalmakat szerveznek a helyi kórház környékére. A következő időszakban számos életvédelemhez kapcsolódó program is lesz az egyházmegyében. Márciusban és áprilisban több plébániára eljut a Meg nem született gyermek szobra; március 23-án, szombaton Bíró László püspök tart előadást Nagylengyelben; március 26-án, kedden pedig Keresztes Ilona beszél az élet védelméről Mennyit ér egy élet? címmel Zalaegerszegen, a Szent József Házban.

Szombathelyen ismét megrendezik Ne félj, nem ítéllek el! címmel a magzatvesztők veszteségfeldolgozó hétvégéjét február 22–25. között.

Kép: Családkapocs Keresztény Kulturális Egyesület