Családegyház » Aktuális »

ELŐSZÖR RENDEZTEK EGYHÁZMEGYEI GYERMEKNAPOT GYŐRBEN

2024. június 13.

„Íme, újjáteremtek mindent!” – Ferenc pápa ezzel a mottóval hirdette meg a gyermekek első világnapját, amit Rómában május 25–26-án tartottak. A Győri Egyházmegye Családbizottsága a felhíváshoz csatlakozva, június 8-án rendezte meg az első egyházmegyei gyermeknapot Győrben, az Apor Vilmos Iskolaközpontban.

Ferenc pápa üzenetét szem előtt tartva állította össze programját a Győri Egyházmegye Családbizottsága. Az Apor-iskolaközpont lehetőséget biztosított a szabadtéri és épületen belüli programok megvalósítására.

Az első alkalommal megrendezett győri egyházmegyei gyermeknap énekkel, imával és áldással zárult kapcsolódva a Szentatya által is megfogalmazott üzenethez, melyet a gyermekek első világnapjára írt, és amelyben egy titkot is elárul: „ahhoz, hogy igazán boldogok legyetek, imádkozni kell – sokat imádkozni, mindennap, mert az ima közvetlenül összeköt bennünket Istennel; fénnyel és melegséggel tölti meg a szívünket, és segít mindent bizakodóan és derűsen tenni.”

A teljes híradás elérhető ITT.

Forrás: Magyar Kurír/Győri Egyházmegye

Kép: Győri Egyházmegye