Családegyház » Aktuális »

Felkészítő katekézisek a CSALÁDOK X. VILÁGTALÁLKOZÓJÁRA (Róma, 2022. június 22–26.): IV. KATEKÉZIS

2022. április 27.

MINDNYÁJAN GYERMEKEK, MINDNYÁJAN TESTVÉREK VAGYUNK

Bár a családban különböző szerepek vannak, valamennyiünket ugyanaz az identitás köt össze: mindnyájan gyermekek vagyunk! Senki sem önmaga dönt arról, hogy a világra születik. Mindnyájan egy anyának és egy apának köszönhetjük létünket és életünket. Az életet nem adhatjuk magunknak, csak befogadni és őrizni tudjuk. Az élet misztérium, mely felragyog előttünk, amikor a gyermekek megszületnek, és először pillantjuk meg őket saját szemünkkel. Abban a pillanatban jelen van valami, ami meghalad bennünket. Az a kisfiú, az a kislány az élet misztériumának a bizonyítéka, mely csak részben függ tőlünk, és ezt az életet már akkor szerettük, amikor még nem is ismertük.

Családegyház

A katekézis sorozat teljes szövege az alábbi oldalon érhető el: https://csaladegyhaz.hu/felkeszito-katekezisek-a-csaladok-x-vilagtalalkozojara/