FELKÉSZÍTŐ KATEKÉZISEK A CSALÁDOK X. VILÁGTALÁLKOZÓJÁRA (RÓMA 2022. JÚNIUS 22–26.) MÁSODIK KATEKÉZIS

2022. február 23.

ÉLETSZENTSÉGRE KAPTUNK MEGHÍVÁST

„Gyakran megkísért bennünket az a gondolat, hogy az életszentség azok kiváltsága, akiknek megadatik a mindennapos teendőktől való távolmaradás, és sok időt szentelnek az imádságra. Nem így van. Valamennyien arra kaptunk meghívást, hogy szentek legyünk; azáltal, hogy szeretettel élünk és mindegyikünk felajánlja a maga tanúságtételét a napi teendőiben, ott, ahol éppen van. […]” (Gaudete et exsultate, 14).

„Adja az ég, hogy fel tudd ismerni, mi Jézus szava, mi az ő üzenete, amelyet Isten a te életeddel akar elmondani a világnak. […] Az Úr fogja teljességre vinni ezt, hibáid és negatív pillanataid ellenére is. Te csak el ne hagyd a szeretet útját, és maradj mindig nyitott az ő megtisztító és megvilágosító természetfölötti működésére” (Gaudete et exsultate, 24).

A katekézis teljes szövege az alábbi PDF dokumentumban érhető el!

Családegyház

Itt érhető el A CSALÁDOK X. VILÁGTALÁLKOZÓJÁNAK HIVATALOS OLDALA!

E-mail: info@romefamily2022