HOGYAN KAPCSOLHATÓ ÖSSZE AZ ESZME A VALÓSÁGGAL? – CSALÁDPASZTORÁCIÓRÓL MÁRIABESNYŐN

2023. október 16.

Október 12. és 14. között családreferens atyák és házaspárok találkoztak Máriabesnyőn a Mater Salvatoris Lelkigyakorlatos Házban. A 28. családkongresszus témája a házassági katekumenátus volt. A kongresszus gazdag tematikával várta az egyházmegyék családreferenseit és a családpasztoráció papi felelőseit. 120 résztvevő egyházmegyéinkből és külhonból gondolkodott a házasságra való felkészülés katekumenális útjáról.

„Rengeteg sebesültséget látunk, kihívások sokaságával nézünk szembe. Összetett, kényelmes, sok jóra törekvő globalizált kultúránk azáltal, hogy mindent meg akar adni az embernek, fontos dolgoktól megfosztja. A kényelembe nem fér bele a kapcsolatért való megküzdés. Az Egyháznak ebben a világban Krisztus irgalmát és Krisztus igazságát egyszerre kell közvetíteni. A Szentatya ezt akarja sok nyilatkozatában világossá tenni, ez a valóságunk, ezzel kell szembenézni, és ebben bemutatni az Egyház tanítását érthetően, világosan, örömtelien és vonzóan” – írta le a tematika összeállításában követett célt Marton Zsolt váci megyéspüspök, az MKPK családreferens püspöke.

A teljes híradás elérhető ITT.

Forrás: Magyar Kurír

Kép: Magyar Kurír/Lambert Attila