Kilencgyermekes családapa tesz tanúságot a Szent József-évben

2021. június 3.

Ferenc pápa Atyai szívvel kezdetű apostoli levelében meghirdette a Szent József-évet, a 2020. december 8-tól 2021. december 8-ig terjedő időszakban. Ebbe kapcsolódik be a Debreceni Római Katolikus Egyetemi Lelkészség azzal, hogy az elkövetkezendő időszakban fókuszba helyezi a férfiak – különösképpen férjek és családapák – szerepét, amelyek példaként szolgálhatnak az ifjúság előtt.

A Lelkészség kiemelt célja, hogy kísérje a fiatalokat a felelős felnőtté válás útján, ezért elhatározták, hogy 2021-ben 21 férjet vagy családapát kérdeznek meg arról, hogyan segíti az édesapa családját a mindennapokban a hitbeli növekedés útján. Olyan példákat szeretnének közzétenni, amelyek által bátorítják embertársainkat a krisztusi út megélésére a családi hétköznapokban.

A híradás itt érhető el.

Forrás: Debreceni Római Katolikus Egyetemi Lelkészség
Debrecen-Nyíregyházi Egyházmegye