Zarándoklat Szent József nyomán

2021. június 6.

A Veszprémi Érsekség Családpasztorációs Irodája 2021. június 5-én szombaton szervezett a családok számára Szent József nyomán címet viselő zarándoklatot, amely a balatonfüredi Koloska-völgy és a veszprémfajszi pihenőpark közötti útvonalat érintette.

A program kapcsolódik a Ferenc pápa által 2021. évre meghirdetett Szent József-év lelkiségéhez, az elmélkedések kiindulópontja a Patris corde – Atyai szívvel – kezdetű apostoli levél volt. Az egyházmegyei rendezvényen nők, férfiak és gyermekek együtt és külön csoportokban is megtapasztalhatták az imádság, a játék és a munka egymást kiegészítő és segítő erejét. Közös lélekemelő imádsággal indították a nők és lányok útjukra a férfiak és a fiúgyermekek csapatát. akik Szent Józsefről, a szerető, gyengéd, Isten akaratával szemben engedelmes és befogadó apáról emlékeztek meg.

A teljes híradás itt érhető el.

Fotó: Veszprémi Érsekség Családpasztorációs Irodája