KÖZÖS CSELEKVÉSI PROGRAM A CSALÁDOKÉRT – MARTON ZSOLT CSALÁDREFERENS PÜSPÖK VIDEÓÜZENETE

2023. szeptember 28.

Idén tavasszal mutatták be Rómában, egy sajtótájékoztató keretében a Globális Családpaktumot, amely dokumentum a Világiak, Család és Élet Dikasztériuma, a Pápai Társadalomtudományi Akadémia és a Nemzetközi Családtudományi Központ együttműködéséből jött létre. Ferenc pápa a Globális Családpaktum elindítása alkalmából írt üzenetében kifejezte abbéli reményét, hogy ez a közös cselekvési program párbeszédet indít el a családpasztoráció és a családdal foglalkozó tanulmányi és kutatóközpontok között, melyek a katolikus egyetemeken működnek szerte a világon. A cél az együttműködés, annak elősegítése, hogy a részegyházakban folyó családpasztorációs munka hatékonyabban használja fel az egyetemeken végzett kutató, oktató és képzési tevékenység eredményeit. A katolikus egyetemek és a lelkipásztori munka együtt jobban előmozdíthatják a családnak és az életnek azt a kultúráját, amely a valóságból kiindulva segíti az új nemzedékeket abban, hogy – a mai bizonytalan és remény szűkében lévő korban – nagyra értékeljék a házasságot, a családi életet a maga erőforrásaival és kihívásaival, valamint az emberi élet továbbadásának és óvásának szépségét.

Családegyház