MERJÜNK MINDIG ÚJRAKEZDENI! – MARTON ZSOLT PÜSPÖK MUTATTA BE A HÁZASSÁG HETÉT LEZÁRÓ SZENTMISÉT

2022. február 22.

„A házasság folyamatos tanulás egymástól, előrehaladás a fejlődés útján. Ehhez mindkét félnek állandóan kell kérnie Istent, hogy meghallják az Ő hangját” – mondta Marton Zsolt váci megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Családügyi Bizottságának vezetője a házasság hetét lezáró szentmisén, melyet a budapest-belvárosi Nagyboldogasszony-főplébánia-templomban tartottak február 20-án.

„Kedves házasok, ahhoz, hogy együtt maradjatok, újból rá kell találnotok a forrásra, Istenre. Építsétek újra közös hiteteket és bizalmatokat Istenben, tanuljatok meg újból Őrá figyelni, és akkor képesek lesztek egymásra is figyelni.” – emelte ki Marton Zsolt püspök, aki Ferenc pápa tavaly megjelent, Jó együtt! című könyvéből idézve rámutatott: „Valóban csodálatos terv rejtőzik a házasság szentségében! … A legfontosabb kötelék az Úrhoz kapcsol bennünket! Amikor a család imádkozik, a kötelék megmarad. Amikor a férj imádkozik a feleségért, és a feleség imádkozik a férjért, ez a kötelék megerősödik.” Ferenc pápa az Amoris laetitia (A szeretet öröme) kezdetű apostoli buzdításában pedig azt mondja, hogy „a házasság nem tekinthető lezárt ügynek”, „az esküvőn kölcsönösen kimondott igen egy olyan út kezdete, amelynek célja képes leküzdeni mindent, ami akadályt jelenthet”.

Forrás: Magyar Kurír (Baranyai Béla)

Kép: Merényi Zita