Családegyház » ÉLETVÉDELEM » ÉLETVÉDŐ HÍREK »

TÉSENYI TIMEA BESZÉLGETÉSE XERAVITS GÉZA TEOLÓGUS EGYETEMI TANÁRRAL (EMBERTÁRS SZAKFOLYÓIRAT, 2019/2)

„MINDENEM ÉL”

„Isten világéletemben közel volt hozzám, hogy azt ne mondjam, tenyerén hordozott, és én ezt mindig csak utólag vettem észre. Ez az én hitem neurózisa vagy egyszerűen csak fogyatkozása, hogy nem veszem eléggé komolyan a Gondviselést. Olyan az Isten számomra, mint egy athoszi hajnal. Néhány gyertya pisla fényénél kezdődik a zsoltározás, szinte a melletted állót sem látod; aztán odakint felkel a nap, és egyre többet látsz meg a templomból, kiveszed lassan, hogy mit ábrázolnak az ikonok, az ikonosztáz faragványainak burjánzó ornamentikáját egyre részletgazdagabban látod, a tömjén füstjének egyszerre nem csak az illatát érzed, el tudsz különíteni arcokat – és végül, amikor végre betűz a nap az egyik ablakon, az egész templom aranyfényben lángol. Szóval időt kell engedni Neki is, és magunknak is a dicsőség felfénylésére.”

Forrás: EMBERTÁRS ökumenikus lelkigondozói és mentálhigiénés szakfolyóirat (2019/2)

Szerző: Tésenyi Timea

Kép: https://www.facebook.com/embertars/

A teljes interjú az alábbi PDF dokumentumban olvasható, a beszélgetést főszerkesztői engedéllyel adjuk közre.

Családegyház