CSALÁDBAN ÉLNI HIVATÁS IS

2022. július 6.

A Miskolci Egyházmegyében immár tizedik alkalommal szerveztek családi napot. Az előzetes regisztrációkon huszonöt parókiáról, mintegy 325 ember jelezte előre részvételét. Különös jelentőséggel, mondhatni egyetemes jelentéssel is bírt az idei alkalom, hiszen a családok világtalálkozóját idén szintén tizedik alkalommal rendezték meg, ezúttal június 22. és 26. között Rómában, és Ferenc pápa kérésének megfelelően, a világ számos katolikus egyházmegyéjében szerveztek családtalálkozót. A találkozó Atanáz püspök által vezetett imádsággal, Paraklisszal kezdődött az iskola aulájában. Délelőttre még egy komoly téma várta a felnőtteket: Tartósan és elégedetten a párkapcsolatban. Ezzel a címmel tartott előadást Pál Feri atya, aki ezúttal lelkipásztori tapasztalata mellett elsősorban mentálhigiénés szakértelmét vetette latba. Jellegzetes előadói stílusa könnyen „emészthetővé” tette az igencsak komoly és tanúságokkal teli mondanivalót.

Forrás: www.migorkat.hu

Kép: www.migorkat.hu