NAGYSZÜLŐK ÉS IDŐSEK VILÁGNAPJA VESZPRÉMBEN

2022. július 26.

A nagyszülők és idősek világnapját július 4. vasárnapján tartják, Ferenc pápa 2021-ben rendelkezett először erről. A Veszprémi Főegyházmegyében idén 2. alkalommal szervezte meg az ünnepet a Családpasztorációs Iroda Veszprémben, idén az Árpád-házi Szent Margit-templomban 2022. július 24-én. Az idei alkalommal a Szentatya a gyengédség gondolatát hangsúlyozta. Katekézisében is erről írt, arról az erőről, amely megszabadít bennünket, amelynek átadása fontos a következő nemzedéknek. Az ünnep szentmisével kezdődött, melyet Tornavölgyi Krisztián plébános, érseki irodaigazgató mutatott be. Kiemelte az időskor kincseit és kihívásait, és beszélt arról, minden életkor, életszakasz értékes. Felolvasta Dr. Udvardy György érseknek erre az alkalomra írt üzenetét: Akik tehetik, még megölelhetik őket, akik pedig már csak a hiányukat élik, szemüket becsukva látják a jól ismert arcvonásokat, az értünk születő mosolyukat, bátorító pillantásukat, s talán újra érzik biztonságot adó, szerető jelenlétüket is […] Kedves Testvéreim! Nagyszüleinkért szeretnénk a mai napon hálát adni, Isten ajándékaként ünnepelve őket, felidézve szeretetüket, a nekünk átadott életpéldát és hitet. Rájuk gondolva szeretnénk megérteni Isten üdvözítő tervében betöltött szerepüket és a velük való viszonyban saját feladatainkat és kötelességünket.

Forrás: www.veszpremiersekseg.hu

Kép: www.veszpremiersekseg.hu