A LEENDŐ HÁZASTÁRSAK VALÓDI KATEKUMENÁTUSA – MARTON ZSOLT CSALÁDREFERENS PÜSPÖK VIDEÓÜZENETE

2022. december 21.

Ferenc pápa „a leendő házastársak valódi katekumenátusának megvalósítását ajánlotta, amely magában foglalja a szentségi út minden szakaszát: a házasságra való felkészülés idejét, a házasságkötést és az azt közvetlenül követő éveket”.[1] Amint már említettük, minden egyházmegyének/eparchiának feladata, hogy kidolgozza vagy újragondolja a saját, házasságra felkészítő programtervét, melyet a keresztelés előtti katekumenátus inspirált. Ezt természetesen a saját földrajzi, kulturális és lelkipásztori környezet által meghatározott lehetőségek és korlátok figyelembevételével kell megtenni, rugalmasan és kreatívan alapul véve a jelen iránymutatásokat.

[1] Ferenc pápa: Beszéd a házassági eljárásokról szóló tanfolyam résztvevőihez, 2017. február 25.