Családegyház » ÉLETVÉDELEM » ÉLETVÉDŐ HÍREK »

Mit is jelent magamat odaajándékozni a másiknak?

TestteoA TestTeo’ Hétvégék ötlete Roska Péter atyához fűződik, akinek kezdeményezésére 2009-ben megalakult egy ima- és munkacsoport, amelynek célja volt a fiatalok tisztaságra nevelésével kapcsolatos gyakorlatok összegyűjtése és új lehetőségek keresése.

A tagok rátaláltak Szent II. János Pál pápának a test teológiájáról szóló tanítására, és annak Christopher West amerikai teológus és antropológus által feldolgozott formájára: A test teológiája kezdőknek című könyvre. Azt áttanulmányozva, 2014-re összeállítottak egy egész hétvégés programot, amely a szexualitásunk gyógyulásának és helyreállításának lehetőségét kínálja fel, és amelyet eleinte csak ismerősöknek, de azóta ezernél is több fiatal felnőttnek, kamaszoknak, házasoknak és szerzeteseknek mutattak be.

A teljes híradás a Bízd Rá Magad! projekt oldalán érhető el.

Kép forrása: https://bizdramagad.hu/, Shutterstock, TestTeo