„Nagy ez a titok” Marko Ivan Rupnik atya meditációja a Családok X. Világtalálkozójának képéről

2021. október 20.

A család önmagában a természet szerinti létezéshez tartozik. Tudjuk, hogy az állatvilágban is vannak családok. Még a madaraknak és a halaknak is van családjuk. A család tehát az élőlények létmódját fejezi ki, olyasvalami, ami a teremtett világ természetéhez tartozik.

De hitünk, keresztény hagyományunk szerint ez nem így van, mert a keresztség által mi, keresztények új életet kapunk, olyan életet, amely nem a természeti létezés szerinti, hanem az Istenhez tartozás szerinti élet. Isten a saját létmódjában részesít bennünket.

Számunkra, keresztények számára a család egy szentségnek, a házasságnak a kifejeződése. És ez teljesen megváltoztatja jelentését, mert egy szentség mindig átalakítást jelent. A Szentlélek a természetes életen belül viszi végbe a létmód átalakítását. És ezt úgy teszi, hogy átformálja a természetes életet, nem megtagadja, hanem elfogadja és átalakítja, mert az elsőbbség már nem a természeté, hanem a kapcsolaté.

A teljes elmélkedés az alábbi PDF dokumentumban érhető el.

Kép forrása: http://www.laityfamilylife.va/