NAGYSZÜLŐK ÉS IDŐSEK VILÁGNAPJA – BEER MIKLÓS PÜSPÖK ATYA ÉS A CSILLAG HÁZASPÁR GONDOLATAI AZ ÜNNEP KAPCSÁN

2022. július 16.

A nagyszülők és idősek második világnapjának (2022. július 24.) megünneplésével ez a világnap is belép egyházi közösségeink rendszeres lelkipásztori programjai közé.

Az idei világnapot különleges időszakban tartjuk. Üzenetében a Szentatya arra hívja a nagyszülőket és az időseket, hogy legyenek „a gyengédség forradalmának megvalósítói”, és különösen buzgón imádkozzanak, hogy béke legyen Ukrajnában, és máshol is. Az a küldetés, amelyet a Szentatya az idősekre bíz ebben a különösen nehéz helyzetben, mutatja, mennyire hisz abban, hogy a nagyszülőknek és az időseknek saját külön hivatásuk van, mely őket Isten hívő szent népének fontos részévé teszi. Ez a valódi alternatívája a selejtezés kultúrájának: nem egy jótékonysági gesztusról vagy egy kicsit jobb bánásmódért való könyörgésről van szó, hanem az idősek, nagyszülők központi szerepének megerősítéséről a társadalomban és a családban.

Ferenc pápa idei üzenete az alábbi linkre kattintva érhető el:
Családegyház