Családegyház » Aktuális »

Felkészítő katekézisek a CSALÁDOK X. VILÁGTALÁLKOZÓJÁRA (Róma, 2022. június 22–26.): VI. KATEKÉZIS

2022. június 17.

NAGYSZÜLŐK ÉS IDŐSEK

„Az öregkor hivatás. Nem jött még el az ideje annak, hogy »behúzzuk az evezőket a csónakba«. Ez az életszakasz kétségkívül eltér az előzőektől, egy kicsit »ki is kell találni« magunknak, hiszen a mai társadalom sem lelkileg, sem erkölcsileg nem képes arra, hogy kifejezze ennek az életkornak a teljes értékét. Korábban ugyanis nem volt megszokott, hogy szabadidővel rendelkezzünk, most pedig a korábbinál sokkal több idő áll rendelkezésünkre. A keresztény spiritualitást is meglepetésként érte, és most az a feladatunk, hogy megfogalmazzuk az idős emberek lelkiségét. De hál’ Istennek nincs hiány idős szent férfiak és nők tanúságtételéből!”

( Ferenc pápa: Katekézis, Szent Péter tér, 2015. március 11.)

A katekézis teljes szövege az alábbi oldalon érhető el: https://csaladegyhaz.hu/felkeszito-katekezisek-a-csaladok-x-vilagtalalkozojara/

Családegyház