Felkészítő katekézisek a CSALÁDOK X. VILÁGTALÁLKOZÓJÁRA (Róma, 2022. június 22–26.): VII. KATEKÉZIS

2022. június 17.

SZABAD? KÖSZÖNÖM! BOCSÁNAT!

Ki tudjuk-e mondani közösségünkben, egymás közötti kapcsolatainkban azt, hogy „szabad?”, „köszönöm”, „bocsánat”?

Három nagyon egyszerű szó, melyek nagyon konkrét lépések megtételéhez vezetnek bennünket az életszentség és a szeretetben való növekedés útján. Egyébként Jézus stílusára jellemző tipikus szavak voltak, aki engedélyt kér, hogy beléphessen (Jel 3,20), aki folyamatosan hálát ad az Atyának, aki megtanít minket azt imádkozni, hogy „bocsásd meg vétkeinket, miképpen mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek”.

A katekézis teljes szövege az alábbi oldalon érhető el: https://csaladegyhaz.hu/felkeszito-katekezisek-a-csaladok-x-vilagtalalkozojara/

Családegyház